Az érettségi vizsga után elérhető első képzési szint, mely egyszakos és hat féléves. Az alapfokozatot nyújtó képzés a munkaerőpiacon hasznosítható szakmai ismereteket ad, az elhelyezkedéshez jogszabályban meghatározottak szerinti munkakör betöltésére jogosít, egyúttal megfelelő elméleti alapozást is nyújt az adott szakterületen a tanulmányok mesterképzésben történő folytatásához.
Tovább a képzésekhez >>>
A második felsőfokú végzettségi szint, amellyel mesterfokozat és szakképzettség szerezhető. Mesterképzésre az vehető fel, aki legalább alapfokozatot és szakképzettséget, vagy ezzel egyenértékű főiskolai szintű végzettséget és szakképzettséget tanúsító oklevelet, illetve egyetemi szintű végzettséget vagy mesterfokozatot szerzett. A képzési idő 4, tanárképzés esetén előképzettségtől függően 2-5 félév.
Tovább a képzésekhez >>>
Az osztatlan tanárképzés a 2013. év szeptemberétől került bevezetésre országos és kari szinten is. A szakpáros képzésben mind általános, mind középiskolai tanári végzettség szerezhető, ettől függően a képzés 10-11 vagy 12 féléves. Az új típusú közismereti és szakmai tanári mesterképzések a korábban megszerzett diplomák alapján 2, 4, és 5 féléves képzési idejűek. Az előzetes szakmai ismeretekhez igazított tanulmányi rendek (tanösvények) sokfélesége miatt nevezzük „ösvényes” képzésnek.
Tovább a képzésekhez >>>
E képzés során alap- vagy mesterfokozatot, illetve főiskolai vagy egyetemi oklevél megszerzését követően további szakirányú szakképzettség szerezhető. A képzési idő legalább 2, legfeljebb 4 félév.
Tovább a képzésekhez >>>
A pedagógus-alapképzésben megszerzett szakmai, szaktudományos ismeretek frissítése, az egyes tudományterületeken megszületett tudományos eredmények megismerése. A pedagógus-alapképzésben megszerzett, a pedagógusmesterséghez kapcsolódó ismeretek (pedagógia, pszichológia, módszertan) frissítése, új ismeretek és készségek elsajátítása.
Tovább a képzésekhez >>>
Az ME BTK keretében Irodalomtudományi Doktori Iskola működik, amelyben keretében szövegtudományi-textológiai centrumú posztgraduális oktatás folyik. Szövegtudományi doktori program Magyarországon egyedül e képzőhelyen működik, oktatóink kivételesen felkészült szakmai tudást testesítenek meg ezen a területen.
Tovább a képzéshez >>>
Karunkon a 2023. év őszi szemeszterében 10 szekcióban 56 előadással készültek a hallgatóink. További 11 előadást hallhatunk középiskolás diákoktól "A valóság és ami mögötte van" című szekcióban szintén a TDK konferencia keretében. Az egyes intézeti TDK konferenciák 2023. november 27 és december 1 között kerülnek lebonyolításra.
Letölthető részletes programfüzet:
BTK_Programfuzet_2023.pdf
Felhívjuk a figyelmet, hogy vizsgára jelentkezés továbbra is csak a költségtérítés/önköltség és az egyéb kiírt díjak rendezését követően lehetséges.
A MIDRA igazolás eljrásárendje itt letölthető: midra_eljarasrend.docx
A szakdolgozatokat/portfóliókat papíralapon (kötve) kell leadni az intézeti adminisztrációra és egyúttal fel kell tölteni a MIDRA rendszerbe is http://midra.uni-miskolc.hu) legkésőbb 2023. november 24-ig.
Miskolc-Egyetemváros 2023. március 15. (KT 10/2023.)
Letöltés/megnyitás:1.3.6.1. BTK Szakdolgozatkészítési szabályzat.PDF
A záróvizsgákról szóló, egyes szakokat érintő információkat (pl. záróvizsga beosztás, zárószigorlati tételek stb.) az illetékes intézetek honlapján találja.
Az Egyes felsőoktatással, szakképzéssel és felnőttképzéssel összefüggő törvények módosításáról szóló 2022. évi LIX. törvény 39. §. rendelkezik arról, hogy az Nemzeti felsőoktatási törvény 51.§ (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép: „A felsőfokú tanulmányok befejezését igazoló oklevél kiadásának előfeltétele a sikeres záróvizsga.” Mindezek alapján az oklevél kiállításához – sikeres záróvizsgát követően - nyelvvizsga bemutatására már nincs szükség.
Azoknak a végzős hallgatóknak, akik tavasszal szeretnék a szakdolgozatukat leadni és megvédeni, a Szakdolgozatkészítési szabályzat 4§(5) előírja, hogy október 15-ig le kell adniuk a "Szakdolgozati feladatkiírás" űrlapot abban az intézetben ahol a szakdolgozatuk készül. A tanári MA és osztatlan tanárképzésben a Tanárképző Intézetbe és a szakdolgozat diszciplínájának megfelelő intézetbe is le kell adniuk a kitöltött dokumentumot.
Miskolc-Egyetemváros 2023. március 15. (KT 10/2023.)
Letöltés/megnyitás:1.3.6.1. BTK Szakdolgozatkészítési szabályzat.PDF
A házi versenyen a nappali és a levelező tagozatos hallgatók egyaránt részt vehetnek, s korhatár sincs. Nagyon várjuk középiskolás diákok jelentkezését (akár versenyen kívül is)! Fontos változás a korábbi évek gyakorlatához képest, hogy csak a minimum 80 pontot elérő hallgatók vehetnek részt az OTDK-n!
Lehetőséget biztosítunk bő témavázlatok TDK-ra nevezésére is, amelyek természetesen nem javasolhatók OTDK-ra, azonban az érintett hallgatók visszajelzést kaphatnak arról, hogy érdemes-e foglalkozniuk a választott témával, milyen tartalmi-módszertani úton induljanak el, hogy a következő évben magas színvonalú, kész dolgozattal versenyezhessenek.
Jelentkezési határidő: 2023. október 15.
A szekcióülések 2023. november 20. és december 01. között kerülnek megrendezésre.
További kérdésekkel bátran forduljanak az intézeti TDK felelősökhöz!
Üdvözlettel,
Tasi Réka ME BTK TDT elnök és Fekete Sándor ME BTK TDT titkár
Karunk ismételten megszervezi az ERSAMUS DAY-t, melyen az ERASMUS pályázati lehetőségekkel ismerkedhetnek meg a hallgatók, továbbá beszámolókat hallgathatnak meg a pályázat keretében külfödön járt diákoktól.
Időpont: 2023. szeptember 21. (csütörtök) 12:00
Helyszín: Miskolci Egyetem, A1. épület, mfszt. 10. ajtó/terem
A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött:https://www.survio.com/survey/d/R4M1S7A2W5H2O1U9O
Dr. Kriston Renáta
tudományos és nemzetközi dékánhelyettes
ME BTK
A Miskolci Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi kara pályázatot ír ki demonstrátori megbízások elnyerésére. A pályázók a Miskolci Egyetem Szenátusa által elfogadott "Demonstrátori Szabályzatban" foglalt célok értelmében és előírásoknak megfelelően nyújthatják be pályázatukat a kar dékánjához (A/4. épület 4. emelet 422a) legkésőbb 2023 szeptember 15-ig a pályázati űrlap kitöltésével és az ott szereplő csatolandó mellékletekkel.
A Demonstrátori Szabályzat elérhető a Miskolci Egyetem honlapján: Demonstrátori Szabályzat 3.8. sz. Egyetemi Szabályzat
A megbízás egy tanulmányi évre adható, a tevékenységért díjazás nem jár.
A pályázati tájékoztató és a jelentkezési lap letölthető:
Dr. Kecskés Judit
tanulmányi dékánhelyettes
ME BTK
A Miskolci Egyetem elkötelezett híve a minőségi oktatásnak, melynek szellemében támogatni kívánja a hallgatók kompetenciafejlesztését. Ezzel összefüggésben a Miskolci Egyetem Szervezeti és Működési Szabályzatának III. része, a Hallgatói Követelményrendszer 19. § 2. bek. i) pontja szerint a hallgató kötelezettsége:
„2022/2023. tanév I. félévtől hallgatói jogviszonyt létesítők esetében – és ezt követően felmenő rendszerben – a Miskolci Egyetem által előírt belépési szintfelmérő teszteket eredményesen teljesíteni. Szükség esetén az intézmény iránymutatása szerint kompetenciafejlesztő kurzusokon részt venni.”
Tájékoztatom, hogy az ME Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar az osztatlan tanár (OT) szakos és az alap (BA) szakos hallgatók számára (kivéve az Anglisztika magyar nyelvű /angol nyelvű BA képzésre felvett hallgatókat, valamint azon osztatlan szakos hallgatókat, akiknek az egyik szakpárja angol nyelv és kultúra tanára) Szövegértés kompetenciafejlesztő szintfelmérő tesztet és kurzust írt elő.
A kurzus felvételével és a teljesítés módjával kapcsolatos információk letölthetők:
Szövegértés_kompetencia_teszt_elsősöknek_2023.docx
Dr. Kecskés Judit
tanulmányi dékánhelyettes
ME BTK
Sikeres tanévkezdést kívánunk! ME BTK
3515 Miskolc-Egyetemváros
Dékáni Hivatal: 46/565-111/22-25
boldek@uni-miskolc.hu
Hallgatói ügyek: 46/565-111/20-14, 20-15
boljutka@uni-miskolc.hu