A tanárképzés eltérő formái közül választhatnak a különböző előképzettségű jelentkezők.
Az osztatlan tanárképzés szakpáros. A szaknak megfelelő érettségi bizonyítvánnyal vagy alapszakos (BA) diplomával rendelkezők választhatják.
A közismereti tanári mester képzések 1 szakosak. 2 féléves formáját választhatják az azonos szakon nem tanári MA diplomával vagy főiskolai tanári diplomával rendelkezők. 4 féléves formáját választhatják a nem azonos tanári szakon főiskolai diplomával rendelkezők vagy tanító végzettségűek (ha általános iskolai tanári diploma a céljuk. 5 féléves a képzés azon tanítói diplomával rendelkezőknek, akik középiskolai tanári végzettséget szeretnének.
A szakmai tanári mester képzések 1 szakosak. 2 féléves formáját választhatják az azonos szakon nem tanári MA diplomával vagy főiskolai tanári diplomával rendelkezők. 4 féléves formáját választhatják a nem azonos tanári szakon főiskolai diplomával rendelkezők, a szakoktatói végzettségűek vagy a szakmai alapképzéssel rendelkezők.
Tanári mesterszak megszerzésére irányuló párhuzamos képzések. A nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény 47. §-ának 2020. július 31-től módosított (1a) bekezdése értelmében lehetőség nyílt arra, hogy a nem tanári mesterképzési szakon tanuló hallgató párhuzamos képzésben tanárszakon folytasson képzést. A tanári mesterképzés ebben az esetben 2 félév alatt teljesíthető, ennek során 60 kreditet kell megszerezni (34 kredit pedagógia-pszichológia modul, 6 kredit módszertan, 20 kredit összefüggő iskolai gyakorlat).
A képzés célja az alapfokú nevelés-oktatás ötödik évfolyamon kezdődő és a nyolcadik évfolyam végéig tartó felső tagozatán, a középfokú nevelés-oktatás szakaszában, az iskolai nevelés-oktatás szakképesítés megszerzésére felkészítő szakaszában szakgimnáziumban, szakmára vagy szakképesítés megszerzésére felkészítő szakaszában a szakiskolában, a digitális kultúra tantárgy tanítására, az iskola pedagógiai feladatainak ellátására, a pedagógiai kutatási, tervezési és fejlesztési feladatok végzésére képes tanárok képzése, továbbá a tanulmányok doktori képzésben való folytatására történő felkészítése.
A képzési idő nappali formában 10 félév, levelező formában 10, 4, illetve 2 félév, az előképzettségtől függően. Az oklevélben szereplő tanári szakképzettség magyar nyelvű megjelölése: okleveles informatikatanár (digitális kultúra tanára), angol nyelvű megjelölése: Teacher of Informatics.
Az informatika tanár (digitális kultúra tanára) képzés a felvételi tájékoztató pótkötetében fog megjelenni 2023 január második felében, jelenleg nem található róla információ a felvi.hu oldalon és a nyomtatott anyagban sem!
A Miskolci Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara az alábbi tanárképzéseket indítja.
A szakpáros képzésben mind általános, mind középiskolai tanári végzettség is szerezhető.
Kik jelentkezhetnek?
Kik jelentkezhetnek?
Kik jelentkezhetnek?
Kik jelentkezhetnek?
Kik jelentkezhetnek?
Kik jelentkezhetnek?
Kik jelentkezhetnek?
Kik jelentkezhetnek?
Kik jelentkezhetnek?
Akik az alábbi képzések valamelyikén aktívak, azok a következő párhuzamos képzést vehetik fel.
Akik az alábbi képzések valamelyikén aktívak, azok a következő párhuzamos képzést vehetik fel.
3515 Miskolc Egyetemváros B/2. épület
Dékáni Hivatal: 46/565-111/22-25
boldek@uni-miskolc.hu
Hallgatói ügyek: 46/565-111/20-14, 20-15
judit.nehaj@uni-miskolc.hu
andrea.konyha@uni-miskolc.hu